Zabiegi stomatologiczne, które można wykonać przy pomocy lasera diodowego

31.08.2023

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym urządzeniu i możliwościach, jakie daje, przeczytaj najważniejsze informacje i zastanów się, czy Ty też nie potrzebujesz tego typu zabiegu.
 

Jakie zabiegi można wykonać dzięki laserowi diodowemu?

 

Laser diodowy to nowoczesne urządzenie medyczne, które zwiększa możliwości stomatologów. Pozwala ono na wykonywanie dokładnych nacięć, odparowywania tkanki oraz koagulacji pod okiem specjalisty. W takich miejscach pacjenci mogą liczyć na profesjonalne zabiegi wykonywane na bardzo wysokim poziomie. Do zabiegów, jakie można wykonać laserem diodowym zaliczamy:

 • Laserowe wybielanie zębów, w tym też wybielanie martwych zębów.
 • Gingiwektomia laserowa (plastyka dziąseł) - zabieg ten polega na wycięciu narastającego na zęby dziąsła.
 •  Podcięcie wędzidełka wargi dolnej/górnej – zabieg wykonywany jest, gdy mamy do czynienia z wadami anatomicznymi m.in. krótkie, przerośnięte lub przyczepione wędzidełko. Po zabiegu ruchomość wargi się zwiększa, co wpływa na lepszą wymowę.
 • Nacinanie ropni, usuwanie zmian pojawiających się na błonie śluzowej.
 • Usuwanie fragmentu dziąsła zakrywającego wyrzynającego się dziąsła (tzw. wycinanie kapturka dziąsłowego).
 •  Leczenie endodontyczne – w momencie, gdy dojdzie do zapalenia miazgi niezbędne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. W czasie takiego leczenia laser wykorzystuje się do dezynfekcji kanałów, gdzie priorytetem jest usunięcie bakterii (laser ma działanie przeciwbakteryjne). Urządzenie to oddziałuje na tkanki miękkie poprzez promieniowanie.
 • Zabiegi implantologiczne – laser służy do odsłaniania wszczepionych implantów.
 • Periodontologia – wspomaganie leczenia chorób przyzębia.
 • Usuwanie próchnicy, w tym też bardzo dużych ubytków.
 • Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych, podrażnień, tamowanie krwawień po usuwaniu zębów, leczenie stanów zapalnych, szybszego gojenia się tkanek.
   

W jaki sposób laser diodowy przyczynia się do komfortowego leczenia pacjentów?

 

Jeżeli poznałeś już zabiegi, które przeprowadzane są w gabinetach dentystycznych przy użyciu lasera diodowego, dowiedz się teraz, w jaki sposób urządzenie to przyczynia się do komfortowego leczenia pacjentów. Nowoczesne lasery diodowe coraz częściej stają się wyposażeniem gabinetów stomatologicznych. Dzieje się tak za sprawą lepszej jakości wykonywanych zabiegów i możliwość przeprowadzania nawet bardzo skomplikowanego leczenia.

Leczenie odbywa się znacznie szybciej, mniej boleśnie, a w większości przypadków pacjenci w ogóle nie odczuwają bólu. Ponadto laser przyspiesza gojenie ran, a także eliminuje konieczność zakładania szwów. Zabiegi, takie jak wybielanie zębów przeprowadzane są w mniej inwazyjny sposób, przez co ten rodzaj zabiegu staje się bardziej popularny i chętniej wybierany przez pacjentów.
 

Laser diodowy – wygoda nie tylko dla pacjenta, ale też stomatologa

 

Mogłoby się wydawać, że stosowanie lasera diodowego ma na celu zaspokojenie potrzeb pacjentów i leczenie na jeszcze wyższym poziomie. Owszem jest to prawda, jednak laser daje też inne korzyści, które dotyczą stomatologów. Praca dentysty, który wykonuje zabieg z użyciem lasera diodowego jest bardziej komfortowa. Co więcej, specjalista ma tutaj pewność, że pacjent będzie zadowolony z przeprowadzonego leczenia.

Stosowanie takich urządzeń to przełom w stomatologii, ponieważ zabiegi wyglądają tutaj zupełnie inaczej, a więc otwiera się nowa droga w leczeniu stomatologicznym. Leczenie jest bezpieczne i bardziej efektywne, a wszystko to za sprawą brak kontaktu narzędzi z tkankami, czy zębami. W profesjonalnych gabinetach stomatologicznych leczenie zawsze odbywa się zgodnie ze standardami. Pacjenci czują się, dzięki temu bezpiecznie i mogą w pełni zaufać specjalistom.

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.