Stomatologia zachowawcza

Co to jest stomatologia zachowawcza?

 

leczenie zachowawcze zębów

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy zębów oraz odtwarzaniem ubytków twardych tkanek zębów niepróchnicowego pochodzenia (powstałych na skutek urazów lub nieprawidłowego szczotkowania zębów). Często przez Pacjentów nazywana jest "stomatologią ogólną" lub po prostu "stomatologią".

 

Jak powstaje próchnica?

 

Bakterie próchnicotwórcze znajdujące się w jamie ustnej na skutek trawienia cukrów znajdujących się w pokarmach, które spożywamy na co dzień, produkują kwasy, które rozpuszczają szkliwo i zębinę zębów. Niestety jest to proces nieodwracalny. Zniszczone przez kwasy tkanki zęba nie powrócą już do zdrowia. Leczenie próchnicy polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej zębiny i szkliwa i wypełnieniu powstałego ubytku.

 

leczenie zachowawcze zębaMateriały do odtwarzania zębów.

 

Najcześciej do wykonania wypełnienia w zębie wykorzystywany jest obecnie materiał kompozytowy. W Vital-Dent.pl stosujemy tylko kompozyty, które spełniają wysokie wymagania estetyczne i pozwalają na odtwarzanie tkanek zęba z precyzją zbliżoną do zębów naturalnych. Rozległe odbudowy zębów wykonujemy również przy użyciu wypełnień modelowanych w pracowni technicznej (inlay, onlay), które posiadają większa wytrzymałość i pozytywnie wpływają na trwałość struktury zęba w stosunku do wypełnień tradycyjnych.

 

 

 

 

 

stomatologia zachowawcza krakówstomatologia zachowawczaleczenie próchnicy

 

 

                 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.