Zdrowy i równy uśmiech. Profesjonalna ortodoncja - Kraków - Vital Dent

ortodonta krakówCo to jest ortodoncja?


Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów. Leczenie ortodontyczne jest długotrwałe, gdyż przesunięcie a przede wszystkim trwałe ustabilizowanie zębów na nowych miejscach, wymaga czasu. Leczenie ortodontyczne bywa również elementem kompleksowego postępowania przed leczeniem protetycznym lub implantologicznym (w określonych przypadkach medycznych).

 

Korzyści leczenia ortodontycznego.


Korekta ustawienia zębów wpływa nie tylko na poprawienie rysów twarzy i uzyskania idealnego uśmiechu, dzięki niej codzienne zabiegi pielęgnacyjne stają się bardziej efektywne, a rozwój nieprawidłowości w obrębie uzębienia jest trudniejszy.

 

 

Rodzaje aparatów. Wiek pacjentów.


Leczenie prowadzone jest aparatami ruchomymi (najczęściej u dzieci w okresie mieszanego uzębienia) lub aparatami stałymi. Oba sposoby wymagają regularnych kontroli u ortodonty celem wymiany elementów aparatu lub ich korekty. Nie ma przeciwwskazań związanych z wiekiem pacjenta. Każda osoba dorosła, o ile nie stwierdzimy przeciwwskazań ogólnych lub stomatologicznych, może poddać się leczeniu u ortodonty.

Jeżeli marzysz o prostych zębach nie wahaj się przyjdź do Vital-Dent.pl, przeprowadzimy kompleksową diagnostykę, a lekarz ortodonta udzieli wyczerpujących informacji na temat możliwości i sposobu leczenia.

W Vital-Dent.pl leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych zajmuje się dr Joanna Jaśkiewicz specjalista ortodoncji.

 

ortodonta dziecięcy krakówinvisalign kraków

aparat ortodontyczny krakówaparat na zęby kraków

 

Szczery uśmiech Twojego malucha - ortodonta dziecięcy Kraków

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wiedzy i odpowiedniemu podejściu nasza specjalistka od ortodoncji doskonale radzi sobie we współpracy z zarówno dorosłymi, jak i małymi pacjentami. Przyjazna atmosfera w połączeniu ze zrozumieniem potrzeb to sposób na sukces. Jeśli Twoim miastem jest Kraków, ortodonta w naszym gabinecie z pewnością profesjonalnie zajmie się Twoją pociechą, tworząc przyjazne i otwarte miejsce. Indywidualne podejście do pacjenta jest dla nas kwestią kluczową, po to, aby każdy czuł się bezpiecznie i był zadowolony z efektów leczenia.

 

Specjalista od uśmiechu. Ortodonta - Kraków, Bronowice

 

Odpowiednio wybrany aparat ortodontyczny i profesjonalna opieka specjalisty gwarantują imponujące efekty, które pozwalają cieszyć się zdrowym i równym uśmiechem. Ten zaś jest niezwykle ważny nie tylko ze względów wizualnych, ale także zdrowotnych. Warto wiedzieć, że ortodonta zajmuje się korektą nieprawidłowo ustawionych zębów z uwagi na poprawę estetyki twarzy, a oprócz tego eliminację złych nawyków, kontrolę prawidłowego napięcia mięśni, zadbanie o utrzymanie prawidłowej funkcji narządu żucia, opóźnienie efektów starzenia. Ponadto leczenie ortodontyczne znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się takich nieprawidłowości jak choroby przyzębia, próchnica, patologiczne starcie zębów czy zaburzenia w obszarze stawu skroniowo-żuchwowego. Pacjenci powinni wiedzieć, że wady zgryzu nie powinny być bagatelizowane, a ich leczenie ma wpływ na ogólny stan jamy ustnej i stanowi środek zapobiegawczy przed innymi chorobami. Pamiętaj, że zawsze jest dobra pora, by zadbać o prosty zgryz i ładny uśmiech.

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.