Periodontolog Kraków - paradontoza leczenie recesji dziąseł Kraków

Periodontologia Kraków

 

Jest to dziedzina stomatologii, która zajmuje się nie tylko leczeniem zapalenia przyzębia, ale również innych chorób dziąseł. Lekarze specjalizują się również w leczeniu odsłoniętych szyjek zębowych, zapalenia dziąseł i innych zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. Periodontologia także zajmuje się zasadami prawidłowej higieny, która jest podstawą do uniknięcia problemów.

 


 

Paradontoza i leczenie Kraków

 

Zapalenie przyzębia to jedna z głównych przyczyn utraty zębów. Kiedyś choroba najczęściej tak się kończyła, ale obecnie jest wiele metod, dzięki którym można uratować uzębienie. Często do powstania paradontozy przyczyniają się predyspozycje genetyczne, cukrzyca, silny stres, a także palenie papierosów. Jest to choroba przewlekła. Dzięki postępowi w medycynie można zatrzymać jej rozwój. Przy leczeniu bardzo ważna jest współpraca pacjenta, bo to od niego zależy efekt!

Ważne jest zachowanie idealnej higieny oraz regularne wizyty u specjalisty. Nie od dziś wiadomo, jak groźna jest paradontoza - leczenie w Krakowie zatem to proces, który składa się z kilku etapów. W Klinice Vital-dent pracują specjaliści periodontolodzy, którzy przeprowadzają fazę higienizacyjną, chirurgiczną i podtrzymującą. Dzięki tak kompleksowemu podejściu pacjent może cieszyć się własnymi zębami. Najbardziej wymagająca jest faza chirurgicznego usunięcia tkanek. Nasza klinika Vital-dent przeprowadza ten zabieg na najwyższym poziomie, z zastosowaniem nowoczesnych technologii.

 

Periodontolog Kraków

 

To najwyższej klasy specjalista, który leczy choroby przyzębia, dziąseł oraz okolicznych tkanek. W Polsce znikomy odsetek ludzi ma zdrową jamę ustną, większość boryka się z mniejszymi lub większymi problemami. Do periodontologa Kraków należy się umówić w momencie zauważania niepokojących zmian, tj.

  • krwawienia w czasie mycia zębów,

  • odsłonięcia szyjek zębowych,

  • nieprzyjemnego zapach z ust,

  • wydłużenia się koron zębów,

  • czerwonych, opuchniętych dziąseł,

  • ruchomości.

Specjalista periodontolog zbada tkanki, sprawdzi, jak pasują do siebie zęby podczas gryzienia, upewni się, że nie są luźne. W przypadku jakichkolwiek zmian zaordynuje odpowiednią terapię.

 

 

Jakie są wysokie stspecjalista od dziąsełandardy leczenia paradontozy?

 

Leczenie periodontologiczne dzieli się na trzy fazy.

  1. Faza higienizacyjna, której celem jest uzyskanie prawidłowego wskaźnika higieny jamy ustnej (API: wskaźnik obecności płytki nazębnej w przestrzeniach międzyzębowych) oraz niskiego wskaźnika stanu zapalnego dziąseł (PBI: wskaźnik krwawienia brodawek międzyzębowych). Faza ta polega na edukacji pacjenta w zakresie codziennej domowej higieny jamy ustnej oraz powtarzanych zabiegach profesjonalnego usuwania złogów nazębnych nad i poddziąsłowych w gabinecie stomatologicznym (skaling głęboki, kretaż).
  2. Faza chirurgiczna: dotyczy pacjentów, u których choroba jest zaawansowana. Zabiegi w chirurgii periodontologicznej dzieli się na resekcyjne (usuwanie chorobowo zmienionych tkanek) i regeneracyjne (odbudowa zniszczonych tkanek twardych i miękkich poprzez zastosowanie materiałów kościozastępczych - regeneracja kości). Faza ta często wymaga wykonania tomografii komputerowej operowanej okolicy w celu ostatecznego zaplanowania zabiegu
  3. Faza podtrzymująca: ma za zadanie długoletnie utrzymanie efektów osiągniętych w dwóch poprzednich fazach oraz ciągłą motywację pacjenta do utrzymywania optymalnej higieny jamy ustnej.  

Recesje dziąsłowe (odsłonięte szyjki zębów) mogą występować u osób, które nie chorują na paradontozę. Ich przyczyną jest często nieprawidłowe szczotkowanie zębów, wrodzone predyspozycje (tzw. cienki fenotyp dziąseł) lub nieprawidłowe ustawienie zębów (wada zgryzu). Recesje dziąsłowe są przyczyną wrażliwości zębów na zimno oraz próchnicy korzeni, która może prowadzić do utraty zębów.

Współczesna periodontologia oferuje zabiegi mikrochirurgiczne, dzięki którym można przykryć odsłoniętą część korzenia zęba oraz wzmocnić i pogrubić dziąsło. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu periochirurgii śluzówkowo-dziąsłowej jest przeszczep dziąsła lub tkanki łącznej z podniebienia.

Wszystkie trzy fazy realizowane są przez  lek.dent. Karolinę Michalską-Bałagę - specjalistę periodontologii.

  

  paradontoza leczenie            periodontolog kraków

 

 

Rezultaty leczenia recesji dziąseł

 

odbudowa dziaselrecesja dziaselleczenie dziąseł

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.