Kortykotomia - skuteczna mikrochirurgia ortodontyczna

Marzysz o pięknym i równym uśmiechu, ale droga do jego osiągnięcia wydaje Ci się niezwykle długa i skomplikowana? Postaw na rozwiązania, które przybliżą Cię do osiągnięcia pożądanego efektu. Współczesna ortodoncja oferuje wiele nowoczesnych metod, pośród których znajduje się korzystna technika wspomagająca leczenie. To nic innego jak kortykotomia - idealna w przypadku pacjentów o nieco bardziej zmineralizowanej kości. Jest to sposób na powolne i mało efektywne prostowanie zębów. Przekonaj się, na czym polega, odwiedzając nasz gabinet, w którym oferujemy to skuteczne rozwiązanie.

 

Kortykotomia

 

Kortykotomia dla pięknego uśmiechu

 

Jeśli jesteś pacjentem, który ukończył 20. rok życia i decydujesz się na leczenie ortodontyczne, być może wskazane będzie w Twoim przypadku skorzystanie właśnie z kortykotomii. Ma ona zastosowanie w przypadku osób o w pełni wykształconych kościach szczękowych. To zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, który świadczymy również w naszym gabinecie. Jego istota polega na wykonaniu pionowych nacięć blaszki kostnej. Stomatolog bądź ortodonta dokonuje tego pomiędzy korzeniami i pod samym dziąsłem. Odbywa się to albo poprzez dziąsło, albo po odsłonięciu płatu dziąsła - wszystko zależy od indywidualnego przypadka. W zależności od sytuacji lekarz może naciąć albo cały łuk, co jest nazywane kortykotomią pełną, albo wyłącznie jego odcinek.

Niezależnie od tego, w jaki sposób przeprowadzana jest kortykotomia, nasi specjaliści wiedzą, że to technika, którą stosuje się w kilku szczególnych przypadkach, by uzyskać konkretne cele. Przede wszystkim to metoda na zwalczenie bólu towarzyszącego podczas noszenia aparatu ortodontycznego. Dzięki niej można ułatwić przemieszczenie się zębów oraz ich leczenie, a tym samym skrócić czas leczenia. Zmniejsza się przy tym też ryzyko zaniknięcia korzeni zębów i odsłonięcia szyjek zębowych. Jeśli spełniasz kryterium wiekowe, zapytaj naszego lekarza, czy kortykotomia nie będzie odpowiednim wyborem także dla Ciebie.

 

Kortykotomia przed i po - o czym wiedzieć?

 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu pacjentów kortykotomia może wydawać się zbędnym zabiegiem, który wyłącznie wywoła ból. Jednak w niektórych sytuacjach to konieczność. Nasi lekarze rekomendują zastosowanie tej metody w przypadku poszerzenia łuku zębowego, zamknięcia przestrzeni znajdującej się między zębami oraz w leczeniu intruzji, rotacji oraz ekstruzji.

Specjaliści zalecają wykonanie kortykotomii po założeniu aparatu ortodontycznego. Należy odczekać kilka dni, ponieważ dopiero po około tygodniu od jego założenia, zaczyna oddziaływać siła, wywołująca niekiedy ból. Nie obawiaj się bólu czy dyskomfortu. Nacięcia robione są w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu niczego nie poczujesz, a zyskasz większą skuteczność leczenia ortodontycznego. To zdecydowanie skuteczne wsparcie leczenia, na które warto się zdecydować.

 

Kortykotomia - skutki uboczne

 

Nowoczesna metoda, jaką jest kortykotomia, cieszy się coraz większym zainteresowaniem także i w naszym gabinecie. Staramy się przygotować pacjentów w jak najlepszy sposób do zabiegu, wyjaśniając im jego przebieg, a także ewentualne skutki uboczne, które mogą się pojawić. W niektórych przypadkach dochodzi do wystąpienia bólu w miejscu, gdzie wykonano nacięcia.

Aby zmniejszyć dyskomfort w obszarze rany, najlepiej jest sięgać po doustne tabletki przeciwbólowe rekomendowane przez lekarza. To ważne, aby nie przyjmować niczego samodzielnie bez wiedzy stomatologa. Środki powinny być dobrane tak, by pacjent mógł normalnie funkcjonować. Czy jest coś jeszcze, co powoduje kortykotomia? Opuchlizna w miejscu rany to coś, na co uskarża się grono pacjentów. To objaw, który na szczęście szybko przechodzi i to samodzielnie, jednak warto sobie pomóc, stosując zimne okłady. Dzięki nim poczujesz ulgę i szybciej uporasz się ze skutkami ubocznymi zabiegu. O wszystkim więcej opowie Ci nasz stomatolog podczas zabiegu, by zapewnić maksymalny komfort i jego skuteczność.

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.