Implanty zębowe Kraków - Implantologia - Implanty zębów - VItal-Dent

Implanty zębowe KrakówImplanty zębowe Kraków - implantologia zębów

 

 

Nie zawsze tkankę da się uratować. Ważne, aby niezwłocznie po ekstrakcji pomyśleć o uzupełnieniu braków. Nawet jeden brakujący ząb może poczynić znaczne szkody w obrębie całej jamy ustnej: spowodować przesunięcie się pozostałych, wywołać wydłużenie i ruchomość tych przeciwstawnych, czy też zaburzyć warunki zgryzowe. Najnowocześniejszym sposobem na uzupełnienie braków są implanty zębowe. To sztuczne korzenie, najczęściej tytanowe, na których montowane są korony cyrkonowe lub mosty. Niemal w 100% zastępują naturalne zęby, a dobrze pielęgnowane, mogą wystarczyć do końca życia. W przypadku dużych braków, implanty zębowe pomagają ustabilizować protezy ruchome, dzięki czemu pacjent może poczuć się komfortowo.

 

Jakie implanty zębów najlepiej wybrać?

 

Implanty zębowe to sztucznie wytworzone korzenie zębów, umożliwiające późniejsze osadzenie koron lub mostków. Są one wszczepiane w kości żuchwy lub szczęki, przygotowując pole do dalszych zabiegów stomatologicznych. 

 

Największą popularnością wśród implantów zębowych w Krakowie cieszą się elementy tytanowe. Są one wyjątkowo trwałe, i jednocześnie neutralne dla organizmu – minimalizuje to ryzyko reakcji alergicznych czy odrzucenia wszczepu. Niestety są one dość drogie, jednak rekompensują swoją cenę istotnymi walorami użytkowymi. Decydując się na implanty tytanowe, niezbędne jest prawidłowe dbanie o stan zębów i dziąseł – odsłonięcie szyjki zębowej powoduje ukazanie się szarego implantu z tytanu, co może stanowić problem estetyczny dla niektórych pacjentów.
 

Zalety implantów

 

Implantologia zębów pozwala na odtworzenie pojedynczych i złożonych braków w uzębieniu, w tym również całkowitą odbudowę pełnych łuków zębowych. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych implantów, można osadzać w nich na stałe na korony lub mosty, znakomicie imitujące naturalne uzębienie. 

 

Implanty zębów pomagają ustabilizować ruchome uzupełnienia protetyczne, sprzyjając komfortowemu spożywaniu pokarmów i wyraźnej mowie, a także wypełniają ubytki powstałe w wyniku zaawansowanej próchnicy. Są one najbezpieczniejszą i najtrwalszą metodą uzupełniania istotnych braków, przynosząc jednocześnie najwięcej korzyści.

 

Ryzyko ewentualnych powikłań wynosi poniżej 1%, a zastosowane wypełnienia z powodzeniem zapobiegają chwianiu się zębów oraz zanikowi kości. Dodatkowo, takie wszczepy praktycznie nie posiadają przeciwwskazań, mogąc być stosowane u większości osób w każdym wieku. Ich osadzanie jest bezbolesne, a prawidłowo wykonane implanty zębów z powodzeniem zastępują prawdziwe uzębienie.
 

Implantologia zębowa Kraków

 

To dziedzina medycyny, która ciągle się rozwija, a z każdym rokiem pojawiają się nowe technologie i produkty. W naszej klinice Vital-dent możemy pochwalić się doskonałymi specjalistami, którzy są profesjonalistami w swojej dziedzinie. Dzięki zastosowaniu nowych technologii, implanty można wykonać w krótkim czasie, co jest komfortowe dla pacjenta. Implantologia zębowa w Krakowie zapewnia doskonałą diagnostykę i przygotowanie do zabiegu, dzięki czemu można mieć pewność, że operacja będzie wykonana prawidłowo, z zachowaniem wszystkich wymaganych procedur. Zapraszamy wszystkie niezdecydowane osoby, aby specjaliści mogli wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.