Sedacja wziewna dla dzieci w Krakowie

Sedacja wziewna Kraków

 

sedacja wziewna

 

Uśmiech stanowi atrybut każdej osoby niezależnie od jej wieku czy płci. Dodaje pewności siebie i jest naszą wizytówką. Warto o niego zadbać i to nie tylko dla samej kwestii estetyki. Zdrowe zęby są również podstawą dla poprawnego funkcjonowania całego organizmu i dobrego samopoczucia. Niestety bardzo często o tym zapominamy, zaniedbując je z powodu braku czasu czy lęku przed dentystą. Okazuje się, że strach ten jest powszechny i to nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych. Z pomocą przychodzi rozwiązanie, dzięki któremu każda wizyta w gabinecie stomatologicznym jest przyjemniejsza i pozbawiona bólu. Jest nim sedacja wziewna, którą oferujemy również w naszej klinice.

 

Sedacja wziewna - opanuj strach przed dentystą

 

Nie rezygnuj z szansy na piękny i zadbany uśmiech. Podaruj ją sobie, sięgając po nowoczesne rozwiązania, dzięki którym unikniesz bólu podczas zabiegów dentystycznych i opanujesz swój lęk przed badaniem. Sedacja wziewna to doskonały sposób, który znajdzie zastosowanie w wielu przypadkach. To nic innego jak specjalny gaz rozweselający podawany pacjentowi w trakcie wizyty, a konkretnie mieszanina tlenu oraz podtlenku azotu, które połączone są w odpowiednich proporcjach. Dzięki niemu dentysta jest w stanie uspokoić pacjenta i znieczulić go, by nawet długie czy skomplikowane zabiegi nie były takie straszne.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach dentofobia jest tak silna, że dziecko czy dorosły nie jest w stanie spokojnie znieść badania bądź leczenia. Dzięki sedacji wziewnej, która relaksuje bez utraty świadomości, w końcu może to być możliwe. To dziś jedna z najskuteczniejszych metod, dzięki którym można w kontrolowany sposób złagodzić ból oraz lęk, a przy tym niezwykle bezpieczna. Dlatego też wprowadziliśmy ją do naszych usług, by wyjść ku potrzebom tych wymagających pacjentów.

 

Sedacja wziewna u dzieci - sposób na dbanie o zęby

 

Nie da się ukryć, że sedacja wziewna dla dzieci to prawdziwy strzał w dziesiątkę, ponieważ jest odpowiednia nawet dla maluchów od 5. roku życia. Gaz można podawać nie tylko dużym pacjentom, ale również tym małym, aby zagwarantować im relaksację. Wystarczy zastosować odpowiednie proporcje gazów, by dziecko bezstresowo przetrwało leczenie stomatologiczne, nie zrażając się przy tym do dbania o zęby. W końcu przekona się ono o tym, że wizyta u dentysty wcale nie musi być taka straszna, jakby się wydawało.

Co jest niezwykle ważne, mały pacjent zachowa świadomość, co jest istotne z perspektywy bezpieczeństwa. Będzie w kontakcie z lekarzem, a jednocześnie nie będzie odczuwać dyskomfortu. Sedacja wziewna u dzieci może być stosowana niemal w każdym przypadku. Do przeciwwskazań należy wyłącznie niedrożność nosa. Stomatolodzy podkreślają, że to idealny wybór szczególnie w przypadku, gdy pacjent jest nadpobudliwy, ma wymioty na tle nerwowym, astmę bądź padaczkę.

 

Sedacja wziewna - co trzeba wiedzieć?

 

Nie da się ukryć, że idealnym sposobem na uporanie się z lękiem przed dentystą jest właśnie sedacja wziewna. Cena zastosowania gazu rozweselającego jest bardzo korzystna, dzięki czemu każdy pacjent może się na nią zdecydować. To świetny wybór, który nie pozostawia efektów niepożądanych. Jest bezpieczna, skuteczna i dziś stanowi bardzo skuteczną metodę walki z dentofobią u osób w różnym wieku. Przekonaj się o zaletach włączenia sedacji wziewnej do leczenia w Twoim przypadku i dowiedz się więcej bezpośrednio u naszych stomatologów.

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.