Protetyka Kraków - gabinet protetyczny | Vital-dent.pl

Protetyka stomatologiczna - rekonstrukcja uzębienia - Kraków

protetyka kraków

Zakładanie protez to dziedzina stomatologii, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Z każdym rokiem rośnie liczba osób, która chce odzyskać utracone zęby, chce cieszyć się pięknym uśmiechem. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzi protetyka, która zajmuje się odbudową utraconych zębów u pacjentów za pomocą specjalnych protez. Współcześnie to nie tylko znane wszystkim ruchome uzupełnienia, ale również inne, dużo bardziej nowoczesne rozwiązania. Braki w uzębieniu to bardzo poważny problem, nie tylko estetyczny, ale również zdrowotny. Protetyk Kraków proponuje protezy ruchome oraz stałe, dopasowane do potrzeb pacjenta. 

 

 

Leczenie protetyczne - zabiegi przygotowujące

 

Odbudowa uzębienia nie jest prosta, wymaga dokładnego przygotowania, które pozwoli osiągnąć optymalny efekt. Bardzo istotne jest, aby przez właściwym leczeniem protetycznym, zadbać o stan istniejących zębów własnych pacjenta. W pierwszej kolejności należy wykonać leczenie zachowawcze, periodontologiczne, endodontyczne czy ortodontyczne. Tylko dzięki tak kompleksowemu działaniu, można osiągnąć zadowalające dla obu stron efekty.

 

Gabinet protetyczny Vital-Dent - oferta

Protetyka stomatologiczna Kraków oferuje rozwiązania dostosowane dla każdego pacjenta. Wykonujemy protezy różnego typu, od klasycznych po najbardziej nowoczesne. W gabinecie można wykonać produkty ruchome oraz montowane na stałe. Zespół specjalistów pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie. 

 

Korona 

Korony stomatologiczne to stałe rozwiązanie protetyczne. Są to nakładki montowane na zniszczone, własne uzębienie pacjenta. Służą do odbudowy zębów, poprawienia ich stanu oraz wzmocnienia, np. po leczeniu kanałowym. Mogą być metalowe, porcelanowe, cyrkonowe lub łączone. 

 

Mosty na uzębieniu

Chodzi tu o uzupełnienie protetyczne, które umożliwia uzupełnienie jednego lub kilku braków. Składa się z koron osadzonych na zębach filarowych, które są połączone przęsłem. Może być wykonany z różnych materiałów. Stosowany jest jako uzupełnienie jednego lub wielu braków. Do jego zamontowania potrzebne jest oszlifowanie zębów filarowych.

 

Implanty

To najnowocześniejsze, ale zarazem najdroższe rozwiązanie protetyczne. Są to tytanowe śruby, które zastępują korzeń zęba. Na nich mocowane są korony lub mosty. Implanty integrują się z kością, dobrze pielęgnowane mogą wystarczyć do końca życia.

 

Protezy ruchome

Są mniej komfortowe od uzupełnień stałych, ponieważ trzeba je wyjmować, nie zawsze są dobrze tolerowane przez pacjentów. Można wyróżnić protezy akrylowe, które są stosowane w przypadku braku kilku zębów lub wszystkich. Jest to najtańszy sposób na uzupełnienie braków. Kolejny typ to protezy szkieletowe. Są dużo bardziej komfortowe, ale wymagają uzębienia własnego pacjenta. Mają metalową konstrukcję, są delikatne i dobrze tolerowane. Protezy zębowe elastyczne to kolejny rodzaj uzupełnień. Wykonuje się je z materiałów termoplastycznych, nie zasłaniają podniebienia. Dobrze utrzymują się w jamie ustnej pacjenta.

 

Wskazania - leczenie protetyczne Kraków

Terapia jest bardzo ważna, ponieważ nawet brak jednego zęba powoduje poważne konsekwencje dla całego organizmu. Nie tylko wpływa na estetykę twarzy, ale wywołuje również zmiany w stawie żuchwowo-skroniowym. Brak zębów może być przyczyną problemów z dziąsłami, mogą wystąpić wady zgryzu, wymowy, a także problemy z układem trawiennym. Wskazaniem do leczenia protetycznego są ubytki, które nastąpiły wskutek zaniedbania, wypadku lub z innych przyczyn. Gabinet protetyczny poleca uzupełnić nawet jeden brak, dzięki czemu poprawi się stan pozostałych zębów. 

 

Protetycy Vital-dent - nasi specjaliści 

Posiadamy doświadczony zespół, który zapewnia kompleksową opiekę. Protetyka Kraków to zgrana kadra, którą tworzą lekarze różnych specjalności. W Vital-Dent pracuje:

  • specjalista periodontologii, 

  • specjalista chirurgii stomatologicznej, 

  • specjalista ortodoncji, 

  • specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji 

  • konsultant ds. implantologii. 

Każdy z lekarzy posiada dużą wiedzę, popartą doświadczeniem i dobre, pełne empatii podejście do każdego pacjenta. Doktorzy na bieżąco podnoszą swoje kwalifikacje, biorą udział w szkoleniach i kongresach stomatologicznych. 

 

Konsultacje 

Przed leczeniem protetycznym wymagana jest wizyta konsultacyjna, w czasie której lekarz zaproponuje odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do potrzeb danego pacjenta. Zawsze wykonujemy dokładną diagnostykę, dzięki czemu możemy dokładnie zaplanować leczenie. Specjaliści przedstawią jego plan, uwzględniając warunki i możliwości finansowe.

    

protetyk kraków     protetyka stomatologiczna kraków

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.