Chirurg stomatolog Kraków - chirurgia, usuwanie ósemek, zęba

Chirurgia stomatologiczna Kraków

Chirurgia stomatologiczna Kraków

 

 

Jest to dziedzina medycyny, która zajmuje się operacyjnym leczeniem zębów, jamy ustnej oraz przyległych okolic. Lekarz tej specjalności wykonuje poważne operacje, dzięki którym poprawia się komfort życia pacjentów. Klinika Vital-dent wykonuje m.in. chirurgiczne usuwanie ósemek, zębów zatrzymanych lub zniszczonych i niemożliwych do uratowania. Ekstrakcja to ostateczność, ale czasem i jedyne wyjście.

 

 

 

 

 

 

Usuwanie ósemek Kraków

Doświadczeni chirurdzy zajmują się również leczeniem zmian w jamie ustnej o charakterze łagodnym i złośliwym. W pracy lekarza tej specjalności ważne jest duże doświadczenie, precyzja i dobre podejście do pacjenta. To wszystko mają dentyści z kliniki Vital-dent. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w komfortowych warunkach, operowani otrzymują znieczulenie, dzięki któremu nie odczuwają bólu. Chirurgia stomatologiczna zawsze zakończona jest szczegółową poradą i wskazówkami odnośnie dalszego postępowania, pacjenci mogą liczyć na pomoc i wyjaśnienie każdej nurtującej kwestii. Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach, za pomocą sprzętu najnowszej generacji. Gwarantuje to bezpieczeństwo i komfort.

 
 
 

Chirurg stomatolog Kraków

 

Klinika Vital-dent zatrudnia specjalistów z dużym doświadczeniem, którzy wciąż uzupełniają swoją wiedzę. Biorą udział w konferencjach i szkoleniach, dzięki temu są na bieżąco z nowymi technologiami, preparatami, doskonalą swoje umiejętności. Chirurg stomatolog Kraków to profesjonalizm, podążanie za nowinkami technicznymi oraz pełne zrozumienie dla pacjenta i jego obaw. Zrozumiałe jest, że każdy może odczuwać lęk przed zabiegiem, ale dzięki fachowemu personelowi jest on szybko odsuwany na dalszy plan.

 

 

Chirurgiczne usuwanie ósemek Kraków

 

To jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Wskazaniem do niego są choroby zęba, próchnica, a także utrudnione wyrzynanie się lub wskazania ortodontyczne. Często ósemki nie mieszczą się w łuku zębowym lub powodują niekorzystne zmiany w jego obrębie. W takim przypadku najlepiej je usunąć. Warto wspomnieć, że zęby mądrości są jedynymi, których nie trzeba uzupełniać. 

Zabieg najczęściej odbywa się w znieczuleniu miejscowym, ale w trudnych przypadkach proponujemy swoim pacjentom zabiegi z wykorzystaniem sedacji (uspokojenia). Dzięki obecności anestezjologa pacjent może czuć się bezpiecznie, a cała operacja odbywa się bezboleśnie i bezstresowo. W razie potrzeby, operowany na koniec otrzymuje niezbędne leki oraz jest umawiany na wizytę kontrolną.

 
   

 

chirurg dentystyczny kraków     usuwanie zębów kraków

 

Chirurgiczne usuwanie zębów

 

Nie tylko ósemki wymagają ekstrakcji przez chirurga stomatologicznego. Zdarza się również, że pozostałe trzonowce czy siekacze są w takim stanie, że ich usunięciem musi zająć się specjalista. Wskazania do chirurgicznego usuwania zębów to m.in.:

  • silne zmiany próchnicowe, które uniemożliwiają leczenie zachowawcze,

  • złamanie podłużne lub skośne,

  • złamanie korzenia w zębie wielokorzeniowym,

  • zaawansowane choroby przyzębia itp.

Chirurg stomatolog usuwa tkanki za pomocą nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie sprzętu. Dzięki temu, w trakcie zabiegu unika się uszkodzenia okolicznych tkanek miękkich,

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.