Piaskowanie, skaling, fluoryzacja - zębów Kraków - Vital-Dent

Piaskowanie, skaling, usuwanie kamienia, polerowanie zębów - zabiegi higienizacyjne - Kraków

 

Właściwa higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna dla zdrowia całego naszego organizmu. Warto zadbać również o zęby, żebyśmy mogli poszczycić się pięknym uśmiechem na co dzień. W tym celu warto udać się do specjalisty w Krakowie, gdzie przy pomocy kilku prostych zabiegów, takich jak: piaskowanie zębów, skaling zębów i fluoryzacja zębów zapewnimy naszej jamie ustnej pełną ochronę. 

 

Istota zabiegów higienizacyjnych - np. piaskowanie, skaling

 

Higienizacja jest ważną częścią leczenia stomatologicznego i profilaktyki. Podczas takiej wizyty zostanie przeprowadzone wszystko, co niezbędne: od usunięcia kamienia, przez polerowanie szkliwa, aż po zabezpieczenie go przy pomocy fluoryzacji. Taka wizyta zawsze jest zakończona instruktażem, mówiącym o tym, w jaki sposób właściwie dbać o higienę jamy ustnej.

 

Jak czesto powinniśmy poddawać się zabiegom higienizacyjnym?

 

 

Minimalizowanie ryzyka wystąpienia groźnych chorób jest możliwe właśnie dzięki przeprowadzaniu regularnego czyszczenia. Wystarczające jest wykonywanie go jako uzupełnienie codziennej higieny raz na pół roku. Osoby borykające się z chorobami przyzębia (pacjenci periodontologiczni), czy noszący aparat ortodontyczny (pacjenci ortodontyczni) powinni poddać się zabiegom zgodnie ze wskazaniami lekarza prowadzącego, najczęściej 3-4 razy w roku.

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna, to najistotniejsza część profilaktyki. Nasz gabinet oferuje zabiegi przeprowadzane przez posiadające wysokie kwalifikacje higienistki dentystyczne, które pracują na specjalistycznym sprzęcie nowej generacji. Poniżej znajdą Państwo opis poszczególnych części procedury

 

Piaskowanie zębów w Krakowie

 

Ten zabieg higienizacyjny ma za zadanie usunąć przebarwienia, drobiny kamienia nazębnego czy nagromadzonego osadu. Odbywa się przy pomocy strumienia składającego się z wody oraz drobin czyszczących pod ciśnieniem.

 

Skaling zębów Kraków

 

To zabieg, który polega na usunięciu z powierzchni szkliwa złogów, jakie powstają w wyniku gromadzenia się kamienia nazębnego. Do jego wykonania używa się ultradźwięków.  Obecność płytki może wywoływać bardzo poważne dolegliwości, jak np. paradontoza, dlatego jej regularne usuwanie jest niezbędne.

 

Fluoryzacja zębów w Krakowie

 

Jest to zabieg prewencyjny. Jego głównym celem jest ochrona poprzez dostarczenie odpowiedniej dawki fluoru. Poprzedzony jest dokładnym czyszczeniem powierzchni szkliwa (jeżeli jest taka potrzeba, także jest wykonywane usuwanie kamienia), przez co od razu zauważalnie poprawia się wygląd naszego uśmiechu.

 

Polerowanie zębów Kraków

 

Jest to kolejny z koniecznych zabiegów higienizacyjnych w jamie ustnej. Polishing (bo taką nazwę ma ta czynność) odbywa się przy użyciu specjalnych gumek i past polerskich. Ma na celu wygładzenie i wyrównanie powierzchni naszych zębów. Najczęściej jest uzupełnieniem piaskowania.

  

Specjalistka Vital-Dent przedstawiająca poprawna higienę jamy ustnejpiaskowanie kraków  Szklane żółte ampułki fluoru dentystycznego      Neutralna pianka fluorkowa do fluoryzacji zębów - dwie butelki

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.