Na czym polega znieczulenie komputerowe w gabinecie stomatologicznym?

03.11.2023

Znieczulenie komputerowe – co to jest i w jaki sposób jest podawane pacjentowi?

 

Zabieg znieczulenia komputerowego wyróżnia to, że jest ono całkowicie bezbolesne przez cały proces podawania środka znieczulającego. Z tego też powodu taki rodzaj znieczulenia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pacjentów. Podanie takiego znieczulenia polega na wprowadzeniu środka za pomocą specjalnego aplikatora. Podczas podawania środka znieczulającego stosowane jest tym bardzo małe ciśnienie, aby zniwelować uczucie nieprzyjemnego rozpierania. Warto zauważyć, że nie odczuwane jest tu też żadne wkłucie, dzięki znieczuleniu dziąsła przeznaczonym do tego żelem. Całym procesem steruje komputer, ale to lekarz dentysta odpowiada za aplikację środka znieczulającego i dostosowanie jego dawki.

Taka forma znieczulenia pozwala na uniknięcie tradycyjnych strzykawek, które niezbyt dobrze kojarzą się pacjentom. W gabinetach oferujących taką usługę leczenie odbywa się bezboleśnie, co dotyczy nie tylko dorosłych, ale też nieco młodszych pacjentów – dzieci.

 

Jaki jest koszt znieczulenia komputerowego i czy warto je wybrać?

 

Pacjenci obawiający się tradycyjnego znieczulenia nasiękowego mogą bez przeszkód zdecydować się na znieczulenie komputerowe. Koszt takiego znieczulenia nie jest duży, gdyż waha się on w granicach 50 zł. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że każdy gabinet dentystyczny ma swój własny cennik, a więc koszty te mogą się od siebie nieco różnić w zależności od konkretnego miejsca.

Jeżeli nie lubisz znieczulenia, a jest ono w Twoim przypadku konieczne, powinieneś wybrać znieczulenie komputerowe, które jest naprawdę bardzo popularne w gabinetach stomatologicznych. Dzięki takim rozwiązaniom wizyty u stomatologa już nigdy nie będą kojarzyły Ci się z bólem. Leczenie będzie bardzo komfortowe, a Ty z chęcią udasz się na kolejną wizytę. Wszelkie nowoczesne działania wdrażane są w trosce o dobro pacjentów. Jeżeli będą oni zadowoleni z leczenia i nie odczują w jego trakcie żadnego bólu z pewnością nie będą unikać już miejsca, jakim jest gabinet dentystyczny.

 

Kiedy polecane jest zastosowanie leczenie komputerowego?

 

Taki rodzaj znieczulenia może być stosowany przy wszystkich zabiegach stomatologicznych, które mogą wywołać ból. Znieczulenie niezbędne jest w leczeniu próchnicy, ekstrakcji zębów, leczeniu kanałowym, wszczepianiu implantów oraz innych zabiegach chirurgicznych. Niekiedy znieczulenie stosowane jest również podczas usuwania kamienia nazębnego oraz osadu, jeśli istnieje ryzyko, że pacjent będzie odczuwał ból.

Stomatolog podaje więc znieczulenie zawsze wtedy, gdy jest to konieczne. Dodatkowo tak nowoczesna metoda, jak znieczulenie komputerowe sprawia, że nie pacjenci nie unikają już dentysty, a chętnie korzystają z usług, aby jak najlepiej zadbać o zdrowie jamy ustnej. Z takiego znieczulenia może skorzystać każdy, nie ma tu żadnego ryzyka powikłań, chyba że ktoś jest uczulony na środek znieczulający.

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.