Implanty jednofazowe nazywane również implantami jednoczęściowymi lub natychmiastowymi to nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie implantologii, które znacznie skraca czas leczenia implantologicznego. Implant jednofazowy to trwałe połączenie śruby wraz z gwintem. Po wszczepieniu implantu można założyć od razu koronę, a tym samym już podczas jednej wizyty, można odbudować brakujące uzębienie. Jest to świetna alternatywa dla implantów dwufazowych, gdzie proces leczenia implantologicznego trwa zdecydowanie dłużej. Zmniejsza się tu także ryzyko odrzucenia wszczepionego implantu.
Implant jednoczęściowy to dosyć atrakcyjne rozwiązanie dla pacjentów, którym zależy na pięknym uśmiechu i nie chcą długo czekać na uzyskanie nowego uśmiechu. Aby jednak móc wszczepić implanty jednoczęściowe konieczne jest spełnienie przez pacjenta pewnych wymagań. Implant jednofazowy można wszczepić u osób, u których nie doszło do zaniku kości. W momencie, gdy okaże się, że kość zanikła, konieczna będzie jej augumentacja, czyli odbudowa, a tym samym zdecydowanie lepszym leczeniem będzie zabieg dwufazowego wszczepienia implantu.
Implanty dwufazowe, inaczej zwane implantami dwuczęściowymi, należą do tradycyjnych znanych nam implantów. Pierwszy etap leczenia polega na wszczepieniu tego implantu w kość. Następnie trzeba odczekać, aż do momentu wygojenia. Dochodzi tu do procesu osteointegracji – połączenie implantu z kością (ten sam proces zachodzi po wszczepieniu implantu dwufazowego). Po wszczepieniu pacjent musi odczekać 3-6 miesięcy, aby miejsce, gdzie jest nowy implantu się wygoiło.
Gdy wszystko się zagoi specjalista nacina dziąsło, aby wkręcić tzw. łącznik, na który ostatecznie zostanie nałożona korona lub mostek. Chociaż czas całego procesu leczenia jest znacznie dłuższy, to w przypadku niektórych pacjentów jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Warto wspomnieć tu też o większej stabilności implantu, który został wszczepiony w procesie dwufazowym.
Określenie tego, jaki implant może zostać wszczepiony u danego pacjenta jest kwestią indywidualną. Wdrożenie leczenia poprzedzone jest przeprowadzeniem różnych badań, między innymi zdjęcia pantomograficznego, które pozwala na obejrzenie wszystkich zębów bez konieczności wykonywania pojedynczych zdjęć RTG. Specjalista stara się tu też uwzględnić zdanie pacjenta, jednak to ostatecznie stan jamy ustnej, a dokładniej stan kości wpływa na decyzję o wyborze właściwego leczenia.
Leczenie implantologiczne, czyli uzupełnienie ubytków w zębach jest metodą, z której może skorzystać każdy pacjent. Nawet gdy wszczepienie implantu musi poprzedzić odbudowa kości to i tak ta forma leczenia jest dobrym wyborem. Co ważne, koszty wcale nie odstraszają pacjentów, którym zależy na wysokiej jakości i skuteczności leczenia. Korzyści wynikające z leczenia implantologicznego to:
Wszczepienie implantu zapobiega także zanikowi kości, co ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o uniknięcie zmiany wyglądu twarzy. Nie warto zwlekać zbyt długo ze wszczepieniem implantu, ponieważ prowadzi to do zaniku kości, przesuwania się sąsiednich zębów i wielu innych problemów.
Po zakończeniu całego procesu leczenia implantologicznego nowe zęby wyglądają naturalnie, a odróżnienie ich od stałego uzębienia nie jest możliwe, co zapewnia jeszcze większe zadowolenie z przeprowadzonego leczenia. Lekarz stomatolog po zakończonym leczeniu przekazuje pacjentowi ważne wskazówki, dotyczące dbania o higienę jamy ustnej, co ma duże znaczenie w przypadku wyglądu i stanu uzębienia.
Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.
Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:
Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548
tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935
e-mail: rejestracja@vital-dent.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00