Ile kosztuje i ile trwa podścielenie protezy?

04.04.2024

Podścielenie protezy – co to jest?


Nawet najlepiej wykonane i dopasowane protezy mogą po pewnym czasie wymagać poprawek. Jedną z metod, która znajduje zastosowanie w poprawkach protez jest podścielenie protezy. Czym jest ten zabieg? Polega on przede wszystkim na ponownym dopasowaniu protezy do podłoża, czyli uszczelnieniu powierzchni ruchomej. Jest to oczywiście możliwe w przypadku protez, które nadają się do dalszego użytkowania. Jeśli jest inaczej protezę, należy wymienić na nową.

Zabieg ten ma na celu poprawę wygody użytkowania protezy, co dla pacjentów ma naprawdę istotne znaczenie.


Ile kosztuje podścielenie protezy?


Koszty związane z podścieleniem protezy mogą się od siebie różnić w zależności od gabinetu stomatologicznego, który zostanie wybrany. Najczęściej ceny podścielenia protezy oscylują w granicach 400 zł. Nie należy zwlekać z naprawą protezy, ponieważ drobny problem może po pewnym czasie może doprowadzić do poważniejszych komplikacji i tym samym większych kosztów związanych z naprawą.


Warto zwrócić uwagę również na to, że na ostatecznie koszty podścielenia protezy zależą od tego, z jak dużą naprawą będzie wiązać się podścielenie. Szukają odpowiedniego gabinetu, oferującego podścielenie protezy, nie należy kierować się wyłącznie samą ceną, ale również jakością świadczonych usług i doświadczeniem specjalisty. Jest to bowiem jeden z ważniejszych czynników, który trzeba wziąć pod uwagę.


Ile trwa podścielenie protezy?


Czas, jaki potrzebny jest na podścielenie protezy jest kwestią indywidualną. Najczęściej podścielenie protezy odbywa się podczas jednej wizyty. Dotyczy to drobnych napraw w uzupełnieniu protetycznym, które można przeprowadzić od razu.


Wyróżnia się tutaj także metodę pośrednią, jeżeli chodzi o podścielenie protezy. Niezbędne jest wtedy wykonanie ponownego wycisku. Miejsca, gdzie widać znaczącą różnicę w porównaniu do zmian anatomicznych nakłada się warstwę, która podściela protezę. Jest to bardziej czasochłonny zabieg, ale pozwala on na idealne dopasowanie protezy i możliwość dalszego jej użytkowania. Proteza z powodzeniem zastąpi nasze zęby, jednak trzeba o nią dobrze zadbać.


Czy podścielenie protezy to zawsze dobry pomysł?


Drobne, ale również te nieco większe naprawy protez to konieczność, jeżeli zależy nam na komforcie korzystania z uzupełnienia protetycznego. Wpływa to także na dłuższą żywotność protez zębowych. W momencie, gdy proteza nie przylega już tak samo do podłoża, jak na samym początku, warto zadbać o ten szczegół i podścielić protezę.


Nie należy również samodzielnie ingerować w naprawy, gdyż może doprowadzić to do jeszcze poważniejszego uszkodzenia protezy w wyniku czego jej naprawienie nawet przez protetyka, może być już niemożliwe. Ponadto złe przyleganie protezy, może wpływać także na dyskomfort podczas jedzenia oraz zwiększać ryzyko dostawania się resztek pokarmu w nieodpowiednie miejsca.


Podścielenie protezy pozwala na zachowanie dotychczasowego uzupełnienia protetycznego i niższe koszty z tym związane, niż wykonanie nowej protezy. Jeżeli więc Twoja proteza nie spełnia już swojej funkcji, tak jak powinna i wymaga ona poprawek nie zwlekaj i zdecyduj się na prosty, bezpieczny i przede wszystkim szybki sposób naprawy uzupełnienia protetycznego.

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.