Szczoteczki soniczne pojawiły się już na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku, ale nadal pozostają zaawansowanym technicznie produktem. Na stronach firm często nie dowiemy się zbyt wiele na temat tego, czym jest szczoteczka soniczna oraz jak jej używać, ponieważ producenci najbardziej skupiają się na reklamie swoich wyrobów, podając niekiedy rozmyte informacje. Kompleksowe odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.
Trzeba zacząć od tego, że pytanie "czym się różni szczoteczka soniczna od elektrycznej" jest niewłaściwe. Ta pierwsza bowiem jest po prostu podtypem drugiej, zatem obie działają na tej samej zasadzie, ale różnią je szczegóły, takie jak kształt końcówki i rodzaj ruchów. Odróżnia się je od szczoteczek manualnych tym, że działają na prąd, przy czym szczoteczka soniczna to taka, która:
Warto tutaj wiedzieć, że producenci wymiennie posługują się pojęciami "liczba ruchów" oraz "liczba drgań". Chodzi o to, że drgania to po prostu podwojona liczba ruchów. Zatem szczoteczka o częstotliwości 30 tys. ruchów na minutę jest tak samo szybka, jak ta o częstotliwości 60 tys. drgań na minutę.
Sposób mycia zębów poszczególnymi produktami różni się nie w zależności od generatora, ale kształtu główki. Szczoteczka soniczna posiada bowiem główkę podłużną, podobną do manualnej, tymczasem zwykła elektryczna - okrągłą. W związku z tym, każdą będziemy posługiwać się inaczej: w elektrycznej główka wykonuje ruchy obrotowe i z boku na bok, w sonicznej wymiatające.
Ponadto szczoteczka soniczna emituje fale dźwiękowe, a te w połączeniu z drganiami włosia tworzą mikrobąbelki z pasty do zębów i wody. Producenci mogą różnie ten proces nazywać, ale ostatecznie chodzi o to samo: o przepchnięcie bąbelków w trudno dostępne miejsca, aby doczyścić wszystkie przestrzenie międzyzębowe i wgłębienia.
Szczoteczki soniczne są zatem idealne dla wszystkich, którzy mają wrażliwe dziąsła - ich włosie jest miękkie, a sposób działania delikatny. Ważne jest tylko poprawne użytkowanie. Po nałożeniu pasty powinniśmy ustawić produkt pod kątem 45 stopni do powierzchni zębów, a następnie włączone urządzenie przesuwać po łuku zębowym. Pamiętajmy tylko, aby nie dociskać główki, gdyż siła nie decyduje tutaj o skuteczności czyszczenia.
Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.
Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:
Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548
tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935
e-mail: rejestracja@vital-dent.pl
Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00