Jakie są rodzaje szczoteczek do zębów? Którą warto wybrać?

21.07.2022

 

Manualna szczoteczka do zębów

 

Zdecydowanie ten rodzaj szczoteczek do zębów jest doskonale wszystkim znany i znajduje się w niemal każdym domu. Jest to dość prosty rodzaj szczoteczki, który mimo tego dobrze spełnia funkcję i jest skuteczny. W tym przypadku ogromną rolę odgrywa jej użytkownik - liczy się technika, precyzja wykonywanych ruchów i dokładność. Wiele osób decyduje się na taki rodzaj z uwagi na łatwość dostępu - można je kupić prawie w każdym sklepie - a przy tym niski koszt zakupu. To dość budżetowy wybór, jednak trzeba pamiętać o regularnej wymianie szczoteczki na nową, aby uniknąć nagromadzenia bakterii.

Aby szczoteczka manualna odpowiednio sprawdziła się w naszym przypadku, należy przyjrzeć się jej budowie. Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią wielkość główki tak, by pasowała do wieku użytkownika. Na szczęście bez trudu znajdziemy zarówno małe modele dla dzieci, jak i te większe dla dorosłych. Ponadto niezwykle ważną kwestią jest rodzaj włosia. Do wyboru jest miękkie, średnie oraz twarde. To pierwsze jest szczególnie dedykowane dzieciom oraz osobom z nadwrażliwością czy po zabiegach. Średnia twardość włosia jest idealna dla wszystkich osób bez problemów z zębami. Z kolei twarda jest rekomendowana osobom borykającym się z odkładaniem się płytki i osadów.

 

Soniczna szczoteczka do zębów

 

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się właśnie szczoteczki soniczne. Ich działanie oparte jest o emisję fal dźwiękowych, które usuwają bakterie, jakie znajdują się w nawet trudno dostępnych miejscach. Przy tym szczoteczki wykonują ruch wymiatający, dzięki czemu z łatwością usunięte zostają zarówno osad na powierzchni zębów, jak i przebarwienia. Taki ruch umożliwia także lepsze rozprowadzenie pasty do zębów. W zależności od wybieranego modelu szczoteczki można dopasować odpowiednią liczbę ruchów wymiatających na minutę - tak, by była dostosowana do indywidualnych potrzeb. Ciekawą kwestią jest także uniwersalność i wielofunkcyjność tego modelu. Oferują one kilka trybów pracy i można w prosty sposób wymienić końcówki, aby skupić się np. na masażu bądź wybieleniu zębów. Szczoteczki soniczne można znaleźć również w wariancie dla dzieci, co usprawni dbanie o odpowiednią higieną jamy ustnej już od maleńkości.

 

Magnetyczna szczoteczka do zębów

 

Jedną z nowinek na rynku są szczoteczki do zębów, w których zastosowano technologię magnetyczną. Są one dostępne w sprzedaży od 2021 roku i stanowią ciekawą alternatywę do popularnych szczoteczek elektrycznych - modeli sonicznych. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest połączenie bardzo efektywnego czyszczenia wraz z delikatnością. Dzięki temu nadają się dla nawet najbardziej wymagających osób, które narzekają na rozmaite schorzenia w obszarze jamy ustnej.

Szczoteczka ta jest zasilana przed napęd magnetyczny. Mikrowibracje przenoszą energię i zbierają ją w samych końcach włókien szczoteczki. Za pomocą wibracji i ruchu oscylacyjno-rotacyjnego płytka bakteryjna jest rozbijana i usuwana z powierzchni. Okrągłe główki szczoteczki pozwalają na lepsze dotarcie do powierzchni stycznych czy okolicy przydziąsłowej. Świetnie radzą sobie z myciem nawet trudno dostępnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.