Implanty zębów - kiedy wybrać i dlaczego warto?

01.04.2022

Implanty

 

Implant zęba to nic innego jak profesjonalnie wykonany korzeń, który zastępuje w skuteczny sposób ten naturalny - usunięty bądź utracony. Sztuczny korzeń nie dość, że wygląda jak prawdziwy, to jeszcze tak samo funkcjonuje, dzięki czemu implanty są dziś świetną alternatywą dla protez oraz mostów. Warto poznać korzyści, by podjąć jak najlepszą decyzję, która pozwoli cieszyć się pięknym uśmiechem każdego dnia.

 

Kiedy warto zdecydować się na implanty zębów?

 

Implanty zębowe to nic innego jak tytanowe wszczepy, które wprowadza się w miejsce usuniętego lub straconego zęba. To właśnie one są najlepszą alternatywą i propozycją dla osób borykających się z brakami w uzębieniu. Metal zrasta się z kością, dzięki czemu odbudowany ząb pozostaje stabilnie na swoim miejscu przez długi czas. Można śmiało powiedzieć, że to doskonała kopia prawdziwych zębów. W końcu to niezwykle ważne, aby uzupełniać wszelkie braki, ponieważ zaniechanie prowadzi do bardzo poważnych konsekwencji na lata.

Z powodu nieprawidłowej diety, higieny, zaniedbań w leczeniu czy urazów zdarza się, że pacjenci tracą zęby. Wtedy funkcje tych utraconych przejmują inne. W efekcie dochodzi do przeciążeń i schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego czy zmian w układzie nerwowo-mięśniowym karku oraz szyi. Pojawiają się nawet zmiany w wyglądzie policzków i ust. Dlatego ważne jest, by szybko reagować i nie dopuszczać do przesuwania się czy wysuwania zębów.

 

Jakie są zalety implantów zębowych?

 

Decyzja o wszczepieniu implantu zęba nie jest wyłącznie kwestią estetyki i komfortu. To znacznie więcej korzyści, jakie wpływają na samopoczucie pacjentów i przywrócenie lepszej jakości życia. Przede wszystkim poprawiają one wygląd, ponieważ zachowują kości oraz rysy twarzy. Brak zębów rozluźnia napięcie twarzy i pogarsza jej strukturę, w efekcie czego dochodzi do zniekształceń i powstawania zmarszczek mimicznych. Uzupełnienie miejsca po zębie w postaci implantu pozwala cieszyć się młodym wyglądem na dłużej. Ponadto pozytywnie wpływa to na estetykę oraz poczucie pewności siebie. To koniec z dyskomfortem podczas rozmowy czy uśmiechania się.

Implanty są wytrzymałe i umożliwiają swobodne jedzenie dowolnych pokarmów bez zbędnego stresu. Samo wszczepienie implantu to spora oszczędność czasu, ponieważ dzięki zaawansowanemu postępowi w stomatologii wystarczy jedna wizyta u dentysty, aby uzupełnić uzębienie wysokiej jakości implantem. Ten zaś daje gwarancję wytrzymałości, bo raz zamontowany powinien posłużyć przez nawet 30 lat! Przy tym nie dochodzi do żadnej ingerencji w naturalne zęby. W przypadku powszechnie stosowanych protez należy stosować specjalne zaczepy. Podobnie jest w przypadku mostków. Na koniec warto wspomnieć, że wszczepiony implant oznacza koniec problemów związanych z brakiem zębów. To eliminacja ryzyka chorób przyzębia i pogłębiających się wad zgryzu.

 

Jak dbać o implanty zębowe?

 

Aby mieć pewność, że implanty zębowe posłużą w doskonałym stanie przez długi czas, należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Higiena w tym przypadku oznacza dokładne mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie, z czego na każdy obszar jamy ustnej powinno się poświęcić około pół minuty. Warto przy tym zdecydować się na miękką szczoteczkę i pastę do zębów o niskiej ścieralności. Czyszczenie trudno dostępnych przestrzeni między zębami powinno odbywać się przy pomocy nici dentystycznych czy irygatorów do zębów.

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.