Zabiegi higienizacyjne

Kamień nazębny.
Kamień nazębny odkłada się na powierzchni zębów (koron i korzeni) przez całe życie. Jest to nic innego jak miękka płytka nazębna, która nieusunięta przez kilka dni z zakamarków na powierzchniach zębów uległa mineralizacji. Kamień nazębny w 95% składa się z bakterii. 5% stanowią substancje mineralne pochodzące ze śliny. Nieusuwany kamień nazębny  prowadzi do poważnych chorób dziąseł i kości otaczającej zęby, które w zaawansowanym stadium mogą doprowadzić do utraty zdrowych zębów.

Na czym polegają zabiegi higienizacyjne?
Zabiegi higienizacyjne to niezwykle ważny element profilaktyki i leczenia stomatologicznego.  
Na zabieg higienizacyjny składają się takie elementy jak: skaling (usuwanie kamienia ultradźwiękami), piaskowanie (usuwanie ciemnych osadów strumieniem specjalnego piasku pod ciśnieniem), polishig (dokładne polerowanie powierzchni zębów specjalnie zaprojektowanymi do tego celu gumkami i pastami polerskimi), fluoryzacja (zabezpieczenie wyczyszczonych powierzchni zębów fluorem zmniejszającym ryzyko powstania próchnicy) oraz indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej.
 

Jak często powinny być wykonywane?
Aby zminimalizować ryzyko pojawiania się choroby przyzębia (tzw. paradontozy) wystarczy, oprócz codziennej dokładnej higieny jamy ustnej, raz na 6 miesięcy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego, aby wykonać zabieg higienizacji. U niektórych pacjentów (ortodontycznych czy periodontologicznych) zabiegi higienizacyjne powinny odbywać się częściej, ściśle według wskazań specjalisty w tej dziedzinie: lekarza lub higienistki.

Zabiegi higienizacyjne w periodontologii.
Zabiegi higienizacyjne stanowią również podstawową część leczenia chorób przyzębia (czytaj więcej: periodontologia). Zabiegi higienizacyjne w fazie podtrzymującej leczenia periodontologicznego powinny być wykonywane regularnie, nie rzadziej niż 3-4 razy w roku.
 
Wiedząc, jak ważną częścią profilaktyki i leczenia w stomatologii są zabiegi higienizacyjne oraz edukacja pacjentów w zakresie prawidłowej codziennej higieny jamy ustnej, zatrudniamy wysoko wykwalifikowane higienistki dentystyczne.

Jakość sprzętu.
Nasz gabinet jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji, który służy nam do skutecznego a zarazem delikatnego oczyszczania zębów naszych pacjentów.

W Vital-Dent.pl zabiegi higienizacyjne wykonuje dyplomowana higienistka stomatologiczna Magda Stępień.

       

      

 

    

  

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.