Ortodoncja

Co to jest ortodoncja?
Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu i nieprawidłowego ustawienia zębów. Leczenie ortodontyczne jest długotrwałe, gdyż przesunięcie a przede wszystkim trwałe ustabilizowanie zębów na nowych miejscach, wymaga czasu. Leczenie ortodontyczne bywa również elementem kompleksowego postępowania przed leczeniem protetycznym lub implantologicznym (w określonych przypadkach medycznych).

Korzyści leczenia ortodontycznego.
Korekta ustawienia zębów wpływa nie tylko na poprawienie rysów twarzy i uzyskania idealnego uśmiechu, dzięki niej codzienne zabiegi pielęgnacyjne stają się bardziej efektywne, a rozwój nieprawidłowości w obrębie uzębienia jest trudniejszy.

Rodzaje aparatów. Wiek pacjentów.
Leczenie prowadzone jest aparatami ruchomymi (najczęściej u dzieci w okresie mieszanego uzębienia) lub aparatami stałymi. Oba sposoby wymagają regularnych kontroli u ortodonty celem wymiany elementów aparatu lub ich korekty. Nie ma przeciwwskazań związanych z wiekiem pacjenta. Każda osoba dorosła, o ile nie stwierdzimy przeciwwskazań ogólnych lub stomatologicznych, może poddać się leczeniu u ortodonty.

Jeżeli marzysz o prostych zębach nie wahaj się przyjdź do Vital-Dent.pl, przeprowadzimy kompleksową diagnostykę, a lekarz ortodonta udzieli wyczerpujących informacji na temat możliwości i sposobu leczenia.

W Vital-Dent.pl leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych zajmuje się dr Joanna Jaśkiewicz specjalista ortodoncji.

 

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.