Jak wybielić zęby bez ich uszkadzania?

23.11.2018

Śnieżnobiałe zęby to marzenie niejednego. Bardzo często ulegamy kuszącym reklamom różnorodnych środków obiecujących zniewalające rezultaty - niestety korzystanie z nich różnie się kończy. Pasty wybielające mogą posiadać delikatne właściwości wybielające, ale często ich nadmierne używanie wiąże się z jednoczesnym szkodliwym wpływem na nasze zęby.

 

Popularne paski i preparaty, silniej rozjaśniające, nieumiejętnie używane uszkadzają nie tylko szkliwo, ale również dziąsła. Z tego powodu, dopuszczalne stężenie środków aktywnych w tego typu produktach jest dużo mniejsze niż w tych, dostępnych jedynie dla stomatologów. 

 

Bez wychodzenia z domu – czy warto?

 

Część z nas, będąc świadomymi negatywnych skutków korzystania z past wybielających lub innych dostępnych środków, stawia na domowe, “naturalne” sposoby poprawiania wyglądu swoich zębów. Przykładem może być zastosowanie sody oczyszczonej. Metoda wydaje się być tania i prosta do przeprowadzenia na własną rękę.

 

Czy jednak jest bezpieczna? Nie. Soda rzeczywiście oczyści nasze zęby z osadu, przez swoje właściwości ścierające, ale jednocześnie uszkadza szkliwo, a w konsekwencji może doprowadzić do nieprzyjemnej nadwrażliwości zębów. Innymi przykładami domowych metod wybielania jest zastosowanie papki z truskawek lub soku z cytryny.

 

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być zgodne z naturą i pozbawione skutków ubocznych. Pozory jednak mylą. Chociaż faktycznie można zaobserwować poprawę po dłuższym stosowaniu takich metod, to jednocześnie można nabawić się dodatkowych kłopotów. W owocach znajdują się bowiem cukry oraz kwasy, które mogą spowodować próchnicę.

 

Profesjonalnie znaczy bezpiecznie i skutecznie

 

Tak naprawdę najbezpieczniejszą metodą wybielania zębów jest ta stosowana przez stomatologów w gabinetach dentystycznych. Na samym początku lekarz oceni stan naszego uzębienia, a następnie dopasuje metodę wybielania. Zadba także o to, aby odbarwianie było równomierne i estetyczne. Korzysta przy tym z nowoczesnej technologii, które są coraz bezpieczniejsze.

 

Ponadto pożądany przez nas efekt wybielenia możliwy jest do osiągnięcia już nawet podczas jednej wizyty. Jest też dużo bardziej komfortowy niż czasochłonne i długotrwałe stosowanie metod domowych. Nie od dziś wiadomo, że sprawy naszego zdrowia oraz wyglądu warto powierzyć profesjonalistom, którzy posiadają szeroką wiedzę z danego zakresu, a także dysponują odpowiednim, nowoczesnym sprzętem.

 

Po dokonaniu zestawienia czynników zdrowotnych, fizycznych i finansowych pacjenta można dobrać najlepszą metodę wybielania zębów bez obawy o negatywne konsekwencje.

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.