Stomatologia zachowawcza

Co to jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem próchnicy zębów oraz odtwarzaniem ubytków twardych tkanek zębów niepróchnicowego pochodzenia (powstałych na skutek urazów lub nieprawidłowego szczotkowania zębów). Często przez Pacjentów nazywana jest "stomatologią ogólną" lub po prostu "stomatologią".

 

Jak powstaje próchnica?

Bakterie próchnicotwórcze znajdujące się w jamie ustnej na skutek trawienia cukrów znajdujących się w pokarmach, które spożywamy na co dzień, produkują kwasy, które rozpuszczają szkliwo i zębinę zębów. Niestety jest to proces nieodwracalny. Zniszczone przez kwasy tkanki zęba nie powrócą już do zdrowia. Leczenie próchnicy polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej zębiny i szkliwa i wypełnieniu powstałego ubytku.

 

Materiały do odtwarzania zębów.

Najcześciej do wykonania wypełnienia w zębie wykorzystywany jest obecnie materiał kompozytowy. W Vital-Dent.pl stosujemy tylko kompozyty, które spełniają wysokie wymagania estetyczne i pozwalają na odtwarzanie tkanek zęba z precyzją zbliżoną do zębów naturalnych. Rozległe odbudowy zębów wykonujemy również przy użyciu wypełnień modelowanych w pracowni technicznej (inlay, onlay), które posiadają większa wytrzymałość i pozytywnie wpływają na trwałość struktury zęba w stosunku do wypełnień tradycyjnych.

 

 

    

           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Copyright © 2012