Protetyka

Co to jest protetyka?

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją zniszczonych tkanek zębów oraz uzupełnieniem braków zębowych.

Rozwiązania protetyczne i implantoprotetyczne.

Braki w uzębieniu możemy odtwarzać w zależności od stanu uzębienia oraz oczekiwań estetycznych i finansowych pacjenta za pomocą uzupełnień mocowanych na stałe w jamie ustnej, tj.: koron i mostów na zębach własnych bądź implantach oraz protez ruchomych, do których zaliczamy: protezy szkieletowe klasyczne i z zastosowaniem dodatkowych elementów precyzyjnych, protezy ovd oraz protezy akrylanowe.

Estetyka.

Dzisiejsza protetyka nie tylko pozwala na odtworzenie prawidłowego zgryzu, ale również umożliwia nam spełnienie marzeń o równych, białych i pięknych zębach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów przy wykonywaniu koron pełnoceramicznych i licówek.

Przygotowanie do protetyki.

Zanim podejmiemy leczenie protetyczne niejednokrotnie musimy wcześniej wykonać liczne zabiegi do niego przygotowujące jak. np. leczenie periodontologiczne, endodontyczne, zachowawcze czy ortodontyczne.

Badania i konsultacje protetyczne.

Protetyka to złożona dziedzina która często daje wieloraki wachlarz możliwości dostosowanych do konkretnej sytuacji u konkretnej osoby. Dlatego jeżeli planują Państwo tego typu leczenie, prosimy o zgłoszenie się na wizytę konsultacyjną, na której zostaną przeprowadzone badania diagnostyczne. Zespół specjalistów przedstawi takze możliwe plany leczenia tak, by spełnić Państwa oczekiwania.
 

         

    

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Copyright © 2012