Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym - kiedy się zdecydować i jakich efektów można się spodziewać?

19.02.2019

Śnieżnobiały uśmiech to w dzisiejszych czasach wizytówka człowieka i kanon piękna, do którego dąży wiele osób. Estetyczny wygląd uzębienia wpływa bowiem na postrzeganie przez innych oraz często przekłada się na relacje międzyludzkie. Stąd potrzeba wybielania zębów jest bardzo rozpowszechniona, niestety wielu pacjentów wykonuje wybielanie na własną rękę, nie mając świadomości ryzyka, które takie działania za sobą pociągają. Jedyną bezpieczną alternatywę stanowi profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

 

Nowoczesne urządzenie do wybielania zębów i efekty jego zastosowania

W naszym gabinecie do wybielania zębów stosujemy lampę Zoom White Speed. Jest to urządzenie najnowszej generacji, dzięki czemu zapewnia osiągnięcie spektakularnych efektów. Z zabiegu mogą skorzystać osoby o kolorze zębów nawet A3 lub ciemniejszym, a po jego przeprowadzeniu kolor ten wybiela się nawet o 8 odcieni przy jednej wizycie. Najjaśniejszy z możliwych do osiągnięcia kolorów, czyli B1, zostaje osiągnięty u minimum połowy pacjentów. Są to więc rezultaty o 40% lepsze od gabinetowych systemów wybielających nie wspomaganych za pomocą światła.

 

Jak wygląda zabieg?

Długość zabiegu wybielanie zębów za pomocą lampy Zoom White Speed składa się z czterech 15-minutowych sesji. Jest to optymalny czas, pozwalający na dokładne aktywowanie wybielania za pomocą żelu nakładanego na zęby. W zdecydowanej większości przypadków 4 sesje, trwające łącznie ok. 60 minut, są czasem w zupełności wystarczającym do osiągnięcia satysfakcjonującego efektu wybielenia. Jego długość jest także adekwatna dla zachowania odpowiedniej trwałości wybielenia, która utrzymuje się do 2 lat.

 

Przed przystąpieniem do zabiegu dla zabezpieczenia dziąseł i przeciwdziałaniu podrażnieniu śluzówek, jamę ustną poddaje się izolacji. Ma to na celu wyeliminowanie wystąpienie jakichkolwiek komplikacji. Następnie na powierzchnię zębów aplikuje się specjalny żel. Żel nakładany na zęby podczas zabiegu zawiera fotoaktywator, który jest aktywowany przez światło emitowane przez lampę. Dzięki tej technologii zabieg trwa krótko, jest efektywny oraz trwały.

 

Pomimo niskiego stężenia nadtlenku wodoru w żelu wybielającym, zabieg pozwala na przeprowadzenie stabilnego wybielania, co rzutuje na trwałość efektów. Po czterech sesjach w gabinecie, dla wzmocnienia efektu, stosuje się 2-3 nocne kuracje domowe, podczas których pacjent samodzielnie stosuje preparat wybielający w formie nakładki.

 

Czy wybielanie zębów jest rozwiązaniem dla każdego?

Zabieg wybielania zębów przeprowadzany w naszym gabinecie za pomocą lampy Zoom White Speed jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny i zapewnia najlepsze efekty spośród urządzeń tego typu na świecie, jest więc polecany dla wszystkich osób posiadających wyleczone i oczyszczone z płytki nazębnej uzębienie. Do nielicznych przeciwwskazań należy wiek poniżej 16 roku życia, ciąża oraz uczulenie na składniki substancji wybielających.

 

Serdecznie zapraszamy

Dojazd komunikacją publiczną:
Autobus nr: 139,173, 208, 439, 501. Proszę wysiąść na przystanku Zarzecze.
Tramwaj nr 4, 13, 24, 64. Proszę wysiąść na przystanku Wesele.

Dojazd samochodem:
Zapraszamy do skorzystania z mapy:

Vital-Dent.pl
ul. Stańczyka 14; 30-126 Kraków
NIP: 677 236 67 15; REGON: 122486548

tel: +48 12 35 65 935
kom: +48 608 484 935

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Czwartek 8:00 - 20:00
Piątek 9:00 - 17:00

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.